Kas yra laktozė ir jos netoleravimas

Svarbiausi faktai apie laktozę

Jei pasimėgavus ledais, pieno kokteiliu, pikantišku sūriu ar šokoladu ima darytis bloga, kyla pykinimas, pučia pilvą ar pradedate viduriuoti, gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja laktozės.

Laktozė yra pieno cukrus. Plonojoje žarnoje fermetas laktazė skaido laktozę į paprastesnius cukrus – gliukozę ir galaktozę, kuriuos organizmas įsisavina. Jei laktazės nepakanka, nesuskaidyta laktozė patenka į storąją žarną, kur besifermentuojant gaminasi rūgštys ir dujos. Dėl to reiškiasi laktozės netoleravimo simptomai.

Kur yra laktozės?

Laktozės yra ne tik piene. Jos yra ir svieste, margarine, jogurtuose, fermentuotuose pieno produktuose, sūryje, pieno milteliuose. Jei įtariate laktozės netoleravimą, atsargiau vartoti reiktų ir duoną ar kitus keptus gaminius, šokoladą, maisto pusgaminius. Laktozės gali būti net kai kuriose tabletėse.

Kaip yra gydomas laktozės netoleravimas ?

Laktozės netoleravimo gydymas priklauso nuo simptomų sunkumo laipsnio. Jei jus tiesiog vargina pilvo gurgimas, sumažinę pieno produktų vartojimą turėtumėte pasijusti geriau. Tačiau jei tai kelia daug įvairių nemalonių pojūčių, dėl kurių kenčia gyvenimo kokybė, kreipkitės į dietologą ir maitinkitės pagal jo sudarytą dietą ir mitybos planą.