Kaip atsikratyti virškinimo problemų?

Patarimai ir dietos, kaip pagerinti gyvenimo kokybę

Organizmo laktozės netoleravimo lygio pakeisti negalite, tačiau nemalonius simptomus galite susilpninti ar net visiškai pašalinti.
Jūsų gydytojas ar dietologas padės sudaryti tokį mitybos planą, kad nesmagūs pojūčiai keltų kuo mažiau rūpesčių. Daugeliui netgi nereikia visiškai atsisakyti pieno.
Šiek tiek pakeitus mitybos įpročius, organizmas pieno produktus toleruos lengviau.


• Negerkite vien tik pieno. Vartojant pieną su kitais produktais organizmui laktozę skaidyti lengviau. Taip pat pabandykite valgydami pieno produktų suvartoti mažiau, nei esate įpratę.

• Rinkitės lengviau virškinamus pieno produktus. Daugeliui lengviau suvirškinti sūrį, jogurtą ar varškę.

• Vartokite pieną ir pieno produktus, kuriuose sumažintas laktozės kiekis ar pridėta laktazės. Jų lengvai rasite specialiose parduotuvių pieno produktų lentynose.

• Išbandykite ne pieno produktus, pavyzdžiui, migdolų, ryžių ar sojų pieną.

• Pasitarę su gydytoju galite pamėginti vartoti laktazės fermento pakaitalų tabletėmis ar kapsulėmis. Sulig pirmuoju gurkšniu ar kąsniu suvartota gydytojo rekomenduota fermento pakaitalo dozė padės išvengti laktozės netoleravimo simptomų.

• Rinkitės termiškai neapdorotą jogurtą – jame yra laktazę gaminančių mikroorganizmų.

• Atidžiai skaitykite vaistų informacinius lapelius ir rinkitės medikamentus be laktozės. Simptomus gali suketi netgi visai nedidelis laktozės kiekis.

• Jei laktozės netoleravimo simptomai pasireiškia kūdikiui ar mažam vaikui, karvės pieną visiškai pakeiskite sojų pienu. Kai simptomai galutinai išnyks, po truputį į racioną grąžinkite karvės pieno produktus.


Galite pabandyti laikytis dienos meniu

Pusryčiai
Sausi pusryčiai su dideliu skaidulų kiekiu, košė su vaisiais ir sojų pienu, rupi ar visagrūdė skrudinta duona su margarinu be laktozės, arbata ar kava su sojų pienu (ar pienu su mažesniu laktozės kiekiu).

Priešpiečiai / pavakariai
Rupios duonos sumuštiniai su liesa jautiena, žuvimi ir salotų lapais (jei reikia, naudokite margariną be laktozės), švieži ar konservuoti vaisiai, vanduo, arbata, atskiestos sultys, kapučinas su sojų pienu.

Pietūs
Vanduo su citrinos sultimis, vištienos ir daržovių troškinys, patiekiamas su garuose virtais ryžiais, vaisiai, ledai be pieno.

Užkandžiai
Sūreliai be laktozės, švieži vaisiai, krekeriai, mikrobangėje pašildytos tortilijos su salsos padažu, pūsti kukurūzai, vanduo, sultys, arbata, kava, karštas šokoladas iš kakavos ir sojų pieno.

Pastaba: šis dienos mitybos planas yra pavyzdys, kaip visavertiškai maitintis galima ir nevartojant pieno produktų ar vartojant jų minimaliai. Jums tinkamą mitybos planą pasiūlys jūsų gydytojas ar dietologas.